Pomścili seniorów

W derbowym pojedynku wygraliśmy na własnym boisku 2-1 ze Spartą Jazgarzew i tym samym pomściliśmy seniorów, którzy dzień wcześniej przegrali 0-2 właśnie ze Spartą. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Patryk Szeligowski i Kacper Ciesielski.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dla nas fatalnie. Już w 6 minucie po kapitalnym strzale z dystansu Krzysztof Szymanowicz dał prowadzenie gościom. Po tej bramce ruszyliśmy do odrabiania strat. W 16 minucie Kacper Ciesielski trafił z rzutu wolnego w spojenie słupka z poprzeczką. W 21 minucie Mateusz Kwiecień nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Sparty. Chwilę później Kuba Rawski trafił w bramkarza z rzutu wolnego egzekwowanego z 17 metra. W 32 minucie znakomitą okazję zmarnował Patryk Szeligowski, piłka po jego lekkim strzale przeleciała nad rękami golkipera z Jazgarzewa i minimalnie minęła słupek. W końcówce pierwszej połowy goście dwukrotnie groźnie skontrowali jednak na posterunku był Olek Borowski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1.

Druga połowa rozpoczęła się również od naszych ataków. W 44 minucie z ostrego kąta Mateusz Kwiecień strzelił obok bramki. Chwilę później naszego bramkarza dwukrotnie strzałami z dystansu próbowali zaskoczyć zawodnicy Sparty. W 58 minucie wreszcie zdobyliśmy upragnioną bramkę. Przy linii końcowej boiska Patryk Szeligowski ograł dwóch rywali, zszedł do środka i strzałem z lewej nogi po długim rogu pokonał Franciszka Kluczykowskiego. Chwilę później Sparta miała świetną okazje do zdobycia bramki. Po wrzutce z rzutu rożnego na 7 metrze znalazł się niepilnowany zawodnik Sparty, na nasze szczęście strzelił głową obok bramki. Chwilę później goście mieli rzut wolny w okolicach 17 metra, ale zawodnik Sparty strzelił niecelnie. W 65 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Kacper Ciesielski przedryblował 3 rywali w środku pola i z 25 metrów oddał strzał w samo okienko bramki Sparty. Bramka z cyklu "stadiony świata". Do końca meczu wynik się nie zmienił i zwyciężyliśmy 2-1.

Na następny weekend nie ma zaplanowanej kolejki ligowej. Kolejny mecz rozegramy 7 maja w Krzakach Czaplinkowskich z miejscowym Nadstalem.