Relacja z turnieju OSiR Włochy Cup 2014

W dniu 6.12.2014 nasza drużyna wzięła udział w mocno obsadzonym turnieju Osir Włochy Cup 2014 który został rozegrany na hali w Warszawie ul. Gładka 18. W grupie B los skojarzył nas z następującymi drużynami: WAPN Warszawa, Olimpia Warszawa II, Dragon Bielany, Unia Warszawa, SF Wilanów II i KS Łomianki.

W pierwszym naszym meczu na turnieju graliśmy z zespołem Dragon Bielany. Przez długi okres prowadziliśmy 1-0 po bramce Jakuba Szewczyka. Niestety nasz przeciwnik w przeciągu kilku ostatnich minut strzelił aż 4 bramki i mecz skończył się wynikiem 1-4.

W drugim meczu turnieju toczyliśmy bój z drużyną Olimpia Warszawa II. Niestety ogromna przewaga fizyczna rywali okazała się głównym czynnikiem który zadecydował o porażce. Trudno jest toczyć wyrównaną walkę kiedy zawodnicy Olimpii byli wyżsi od większości naszego zespołu o ''dwie głowy''. Ulegliśmy ostatecznie 1-3, bramkę zdobył Jakub Szewczyk.

Po dwóch porażkach przyszło przełamanie i to nie z byle kim, bo zwyciężyliśmy ze Szkołą Futbolu Wilanów – z zespołem który z ogromną przewagą wygrał tegoroczne rozgrywki ligowe i awansował klasę wyżej. Po zaciętym meczu i bramce Kamila Bieńko wygraliśmy 1-0.

Zwycięstwo z tak dobrym rywalem wprowadziło w nasze szeregi rozluźnienie czego efektem była porażka 1-5 z WAPN Warszawa. Bramkę dla naszego zespołu ponownie zdobył Jakub Szewczyk.

W kolejnym meczu pewnie zwyciężyliśmy z KS Łomianki 3-1. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Jakub Szewczyk, jedną dołożył Kamil Bieńko.

Na zakończenie turnieju graliśmy z Unią Warszawa. Niestety spotkanie zakończyło się porażką 0-4.

Na turnieju wystąpiliśmy w następującym składzie: Aleksander Borowski, Michał Baran, Łukasz Reguleński, Sebastian Żukowski, Jakub Szewczyk, Michał Kazubski, Patryk Szynal, Patryk Szeligowski, Kamil Bieńko, Krzysztof Janisiewicz.

Turniej był ważnym elementem przygotowań do rozgrywek wiosennych, w których nasza drużyna będzie walczyć o awans do wyższej ligi. Był też dobrą lekcją futbolu, bo poziom był wysoki oraz przede wszystkim fajną zabawą. Szczególne podziękowania dla organizatorów turnieju czyli klubu UKS Okęcie Warszawa oraz pana Piotra Biechońskiego.